12. PGE EC Tour de Rybnik już w przyszły weekend!

Przed nami ostatnia prosta przed dwunastą edycją wyścigu kolarskiego PGE EC Tour de Rybnik 2019.  W sobotę i niedzielę (31.08. – 01.09.) rywalizować będą kolarze amatorzy, z licencją PZKol oraz dzieci.  Dwa dni, dwie trasy, jedna impreza!

Organizatorami są Fundacja PGE Energia Ciepła oraz Fizjo-Sport mgr Robert Słupik we współpracy z Urzędem Gminy Lyski, Urzędem Gminy Gaszowice, Starostwem Powiatowym w Rybniku oraz Miastem Rybnik.

Sponsorzy główni:  MAD MOBIL  NISSAN oraz Agencja Reklamy ArtGroup 

Sponsorzy: RTcom / Pewnalacznosc.pl, PRINZ SportswearHEDAMNAMED Sport, Dendal Bridge, Cukienia u Janusza, FeniksGT

Partnerzy: Śląski Związek Kolarski, RCEZ Rybnik, MOSiR Rybnik, UM Rybnika (wraz z podległymi jednostkami), SDL Spichlerz

Na imprezę zaprasza ambasador Tour de Rybnik – Przemysław Niemiec. 

31.08.2019 | SOBOTA | LYSKI

W ostatnią sobotę wakacji do powiatu rybnickiego zjadą się kolarze by rywalizować na trasach gm. Lyski oraz gm. Gaszowice. Start/meta umiejscowione będą w Lyskach przy ul. Dworcowej 4a. Tam też będzie Biuro Zawodów (1 piętro).  

Do rywalizacji staną zawodnicy i zawodniczki z licencją PZKol (żak, żakinia, młodzik, młodziczka) oraz amatorzy. Amatorzy mają do wyboru dwa dystanse (HOBBY oraz PRO).  Zapisy otwarte są także w dniu imprezy, można wybrać czy startuje się w obu dniach czy tylko jednym. 

Parking dla kibiców i kolarzy zlokalizowany będzie na terenach obok OSP Lyski (Dworcowa 1a)

Karol Łukoszek - trener LZS Czernica

Podczas sobotniego wyścigu kolarze będą walczyć na premiach specjalnych im. Karola Łukoszka.

O pierwszeństwo na premiach walczyć będą zawodnicy kat. młodzik, młodziczka oraz na dystansach PRO.

Linia premii zlokalizowana będzie w Czernicy (ok. 4,8 km za linią startu), w pobliżu obelisku upamiętniającego wybitnego trenera. 

01.09.2019 | NIEDZIELA | RYBNIK

Drugi dzień rywalizacji to już serce miasta Rybnika, czyli kampus. To tutaj tradycyjnie rozgrywany jest Tour de Rybnik, a w pobliskim Parku Tematycznym odbywa się mini Tour de Rybnik. Na zebranych kibiców poza kolarskimi emocjami będą czekały dodatkowe atrakcje i imprezy:

mini Tour de Rybnik

Zabawa rowerowa dla dzieci 0-6 (bez rywalizacji) oraz wyścig rowerowy dla dzieci 0-12 (z rywalizacją i nagrodami). Zapisy także w dniu imprezy od godz. 10:00, decyduje kolejność zgłoszeń (limit 120 os.)

Bezpieczny powrót do szkoły

To wydarzenie towarzyszące, które odbędzie się na terenie rybnickiego kampusu i parku tematycznego. Zapraszamy na stoiska o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeśli jesteście ciekawi co wspólnie z UM Rybnika przygotowaliśmy dla Was? Zapraszamy już 1. września na kampus!

Atrakcje i animacje

Park Linowy Leśna Przygoda będzie czekał na najmłodszych z szeregiem atrakcji. Malowanie twarzy, dmuchańce oraz inne ciekawostki. 

Bike & Trike

Szalona jazda na trójkołowcach, która daje dużo frajdy i uśmiechu. Zarówno dorosłym jak i dzieciom!  

Kolarska Gala Zwycięzców Tour de Pologne oraz medalistów Olimpijskich

Do Rybnika zjadą gwiazdy kolarstwa z Czesławem Langiem na czele. Będzie to okazja by zdobyć autograf czy zrobić wspólne zdjęcie. Szczegóły poniżej…

Zabawa rowerowa oraz wyścig dla dzieci! 

Do udziału zapraszamy dzieci od 0 do 12 lat.
Limit uczestników 120 os.

Szczegóły na stronie www.

GALA ZWYCIĘZCÓW TOUR DE POLOGNE I MEDALISTÓW OLIMPIJSKICH

W niedzielę, 1 września odbędzie się Gala Kolarstwa zwycięzców Tour de Pologne i medalistów olimpijskich. Początek o godz. 16 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego na rybnickim Kampusie. Wcześnie odbędzie się wyścig kolarski PGE EC Tour de Rybnik 2019. Zaraz po zakończeniu dekoracji najlepszych zawodników tegorocznej edycji wyścigu, w auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbędzie się Gala Kolarstwa. Organizuje ją Józef Gawliczek, a swój udział potwierdzili już m.in.: Stanisław Gazda, Tadeusz Mytnik, Czesław Lang, Marek Leśniewski, Zbigniew Piątek, Tomasz Brożyna, Cezary Zamana, Zbigniew Spruch, Marian Więckowski, Zenon Jaskuła, Andrzej Sypytkowski, Piotr Wadecki czy Dariusz Baranowski. Lista wygląda więc imponująca. Jak zapewnia, pan Gawliczek – jeden z najlepszych w historii Polski kolarzy „górali”, w Rybniku pojawi się ok. 30 utytułowanych kolarzy.

Gala Kolarstwa zwycięzców Tour de Pologne i medalistów olimpijskich odbędzie się w niedzielę 01.09.2019 ok godz. 16:00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego (Rybnik, Kampus) . Podczas Gali odbędzie się prezentacja gości, rozmowy, dyskusje oraz wspomnienia. Będzie to okazja by zadać pytania swoim idolom czy poprosić o wspólne zdjęcie.

Galę poprowadzi red. Henryk Grzonka

WSTĘP WOLNY

PARKINGI

Zaproszeni goście 

Parking Miejski nr 9 na ul. Kotucza (prosimy nie parkować innych pojazdów)

Kolarze oraz kibice:

Parking Miejski nr 4 na ul. Brudnioka
Parking Miejski nr 1 na ul. Hallera
Parking na ul. Cmentarnej – 500 m
Parking na ul. Kotucza 15 (Centrum Handlowe)
Parking na ul. Dworek 38 (TESCO)
Parking na ul. Rudzkiej (pod cmentarzem)
Parking Miejski nr 3 na ul. Skłodowskiej 7 (utrudniony przejazd w godz trwania wyścigu)

UWAGAObowiązuje zakaz wjazdu na teren kampusu! Prawo wjazdu tylko dla pojazdów z upoważnieniami.

Informacje nt. objazdów oraz utrudnień związanych z przebiegiem wyścigu będę opublikowane w osobnym newsie.