Dziękujemy, że byliście z nami! 12. PGE EC Tour de Rybnik za nami.

Ostatni weekend był okazją do spotkania się przy okazji sportowej rywalizacji. Łącznie w rywalizacji udział wzięło  624 zawodniczek i zawodników.

Dwa dni, dwie trasy jedna impreza! Tak brzmiało hasło tegorocznej edycji. Podczas 12. PGE EC Tour de Rybnik na starcie stanęło 624 kolarzy, tych małych oraz tych dojrzałych. Lyski przeżyły oblężenie kolarskie, gdyż wyścig cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W Rybniku poza wyścigiem odbyło się spotkanie gwiazd kolarskich, do Rybnika zjechali się triumfatorzy Tour de Pologne, medaliści MŚ, oraz Olimpijczycy.

ETAP I - Lyski

Słoneczna pogoda oraz malownicza trasa przyciągnęły tłumy kolarzy.  Na starcie w Lyskach stanęło w sumie 333 zawodników i zawodniczek.  Obyło się łącznie 5 wyścigów. W pogranie były wyścigi Żaków, Młodzików oraz amatorów na dwóch dystansach. 

Wyniki:
Wyniki kat. Żak&Młodzik
Wyniki kat. Amator

Liczba startujących:
HOBBY – 100 os.
PRO – 151 os.
Żak&Młodzik – 82 os.

ETAP II - Rybnik

Drugi dzień rywalizacji odbywał się w sercu Rybnika, czyli na kampusie. Jak co roku centrum miasta stało się areną zmagań kolarzy szosowych! Zupełnie inna charakterystyka trasy, inne wymagania inne warunki. Na starcie trasie stawiło się 172 kolarzy z Polski oraz Republiki Czeskiej. Rywalizowali oni 3 w wyścigach. 

Wyniki:
Wyniki kat. Amator

Liczba startujących:
HOBBY – 79 os.
PRO – 48+45
Mini Tour de Rybnik – 119 os.