Wsparcie dla kolarstwa na Śląsku

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Woj. Śląskiego znalazł się projekt „Kolarze na start – organizacja imprez kolarskich„, jest to okazja dla rozwoju kolarstwa w naszym regionie.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zorganizował pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego. W puli BO znalazło się 10 mln zł do podziału między projekty ogólnowojewódzkie oraz podregionalne.  Do głosowania dopuszczono 85 projektów, ze 140 zgłoszonych.

Do puli trzeciej (obejmującej powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory) zgłoszonych zostało 8 projektów. W tym jeden, na który pragniemy zwrócić Waszą uwagę.

 Kolarze na start – organizacja imprez kolarskich” 
(KOD PROJEKTU:  MBO-0712/P3/19). 

Projekt obejmuje wsparcie techniczne dla organizatorów imprez kolarskich (szosa, MTB, przełaj, rajdy, maratony, etc.).

Głównym celem projektu jest wsparcie klubów oraz innych podmiotów podejmujących się organizacji imprez kolarskich. Wsparcie realizowane będzie poprzez zakup sprzętu niezbędnego do organizacji wydarzeń sportowych. Zaplecze techniczne usprawni organizację różnego rodzaju imprez kolarskich. W konsekwencji ma to służyć rozwojowi sportu i rekreacji rowerowej, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

 

Projekt wspierają m.in.:
Przemysław Niemiec – były kolarz szosowy
Rafał Makowski – Prezes Śląskiego Związku Kolarskiego
Współorganizatorzy Tour de Rybnik
Stowarzyszenie Kolarzy Śląskich
SDL Spichlerz

 

DZIĘKUJEMY ZA WASZE GŁOSY!

JAK GŁOSOWAĆ?